SVEIKI ATVYKĘ Į
SVEIKI ATVYKĘ Į
Sveiki atvykę į HBH. Čia visada gera.
Lt
En
Ru
Lv
De
Renginių kalendorius

XIII -oji sertifikatinė visų veislių šunų paroda

Gegužės 25 d. Klaipėdos miesto medžioklinių – sportinių šunų klubas „Auksinis fazanas" visus sukvietė į ištikimiausių keturkojų parodą. Kasmet visoje Lietuvoje surengiama apie 30 sertifikatinių šunų parodų, tačiau Žemaitijoje tik keturios: Klaipėdos, Plungės, Tauragės ir Šilutės miestų.

Šiemet dalyviai susirinko ne tik iš Klaipėdos rajono, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kėdainių, bet ir iš kaimyninės Lenkijos, Kaliningrado, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Suomijos. Iš viso parodoje buvo užregistruoti 635 šunys (112 veislių). Parodos dalyvių gausėja ir vienoje vietoje sutalpinti visus keturkojus – nemenkas uždavinys organizatoriams, todėl, prieš keletą metų tradiciškai Palangoje vykusi kasmetinė šunų paroda dėl vietos trūkumo jau antrus metus persikelia į HBH Juozo bravoro teritoriją. Čia buvo patogu apsistoti iš toliau atvykusiems svečiams. Nakvynė, vaišės, pramogos, renginys – viskas vienoje vietoje, o ir jūra tik už kelių kilometrų. Vienintelė bėda – tądien laukuose vėjo sukeltos smėlio dulkės, bet šventinės nuotaikos jos nesugadino ir paroda pavyko puikiai.

Įsikūrę erdvioje teritorijoje, užsiregistravę renginiui, dalyviai puolė savo augintiniais rūpintis ir ekspertizei ruošti: vienus šukavo, kailį kedeno, pavėsyje saugojo, kad saulėje neperkaistų, kitus po nepažįstamą teritoriją vedžiojo, naujų pažinčių, bendraminčių ieškojo. Čia pat buvo galima ir šuniuką įsigyti, ir pradėti sirgti manija keturkojams. Įdomu stebėti tokią gausybę vienoje vietoje susirinkusių šunų veislių. Kiekvienas šuo savaip patraukė dėmesį: vienas savo charakteriu, kitas egzotiška išvaizda, trečias – panašumu į savo šeimininką...

Pagaliau maniakišką akių ganiavą nutraukė ekspertizė ringuose, kur įvertinimui ir titulavimui teko pasitelkti net devynių teisėjų pajėgas. Rungėsi devynių veislių (terjerų, retriverių, spanielių, dekoratyvinių veislių, taksų, špicų, primityvaus tipo šunų, pėdsekių, aviganių, pinčerių, šnaucerių ir kt.) šunų grupės, o geriausi veislių atstovai pagerbti ir apdovanoti sertifikatais, rozetėmis, taurėmis ir kitais rėmėjų prizais su šventine atributika.

Prabėgo vos keletą valandų ir ekspertizę pakeitė pramoginė programa su dvidešimt konkursų: „Jaunųjų vedlių", „Porų", „Veislynų", šuniukų, mažylių, veteranų, jaunimo klasių, FCI (Tarptautinės kinologų federacijos) grupių ir kt. Jaunųjų vedlių konkurse dėl aukščiausio vedlio titulo rungėsi pagal amžiaus grupes suskirstyti keturkojų šeimininkai. Sunkiausia buvo mažiausiems (nuo 7 iki 10 metų) dalyviams suvaldyti savo keturkojį draugą, ypač kai ūgių skirtumas toks nedidelis, tačiau geras pasiruošimas ir susikaupimas davė vaisių ir pirma vieta atiteko puikiai Aliaskos malamutą vedžiojusiai Monikai Gedminaitei.

Dėl geriausiojo vardo rungėsi ir veislynai. Anglų seteriais didžiavosi pirmą vietą laimėjęs veislynas iš Suomijos. Nemažai ovacijų sukėlė porų konkursas, kuriame dalyvavo basendžiai, Sibiro haskiai, kinų kuoduotieji, anglų seteriai ir pirmąją vietą iškovojusi vipetų porelė. Šuniukų ir mažylių klasės konkursuose diena buvo sėkminga vienai seniausių Kinijos veislių – čiau-čiau šuniukams, jie įvertinti titulais – „Labai perspektyvus". Jaunimo klasė (nuo 9 iki 18 mėnesių šunys) varžėsi dėl JN (jaunimo nugalėtojo) ir BOB (veislės nugalėtojo) titulų. Aukščiausiu titulu („Puikiai") teisėja įvertino vilnietės A. Tunkulienės augintinį – anglų kokerspanielį.

Konkursas po konkurso ir buvo apdovanoti visi geriausi, dešimties FCI grupių dalyviai. Įvertinta buvo ir nepripažintų FCI veislių grupė, kurioje pirmoji vieta atiteko lietuvių skalikui – labai vertinamos, vienintelės lietuviškos medžioklinių šunų veislės atstovui. Renginį vainikavo Best in show (geriausias parodoje) konkursas. Teisėjai Svetlanai Radiuk buvo nelengva išrinkti geriausią iš geriausių, tačiau po antro finalinio rato, iš dviejų lyderių, mažojo vakarų Škotijos baltojo terjero ir juodo, didžiojo niūfaundlendo, aukščiausia vieta atiteko niūfaundlendui iš Latvijos.

Pasibaigus pramoginei programai renginio iniciatorė, klubo „Auksinis fazanas" pirmininkė, Svetlana Postarnakova džiaugėsi puikiai pavykusia šunų paroda – „... renginį organizuojame jau ne pirmus metus, todėl didelių sunkumų neiškilo. Daugiau ar mažiau padėjo visi: Veterinarinė Tarnyba geranoriškai suteikė leidimą parodą organizuoti Kretingos rajone, parduotuvė „Kika", „Nature's protection", veislynai „Lakštingala", „Planeta sandora", „Baltija" gausiai parėmė prizais, HBH bravoras užleido lauką. Be spūsčių sutilpo visi parodos dalyviai. Tikimės ir ateityje rengdami parodas bendradarbiauti su HBH šeimininkais."

Šventinis vakaras baigėsi linksmybėmis HBH'aše. Čia pasidalinę įspūdžiais susitarėm kitąmet vėl susitikti. Seikiname visus parodos nugalėtojus ir dalyvius, ir iki susitikimo kitoje parodoje.