SVEIKI ATVYKĘ Į
SVEIKI ATVYKĘ Į
Sveiki atvykę į HBH. Čia visada gera.
Lt
En
Ru
Lv
De
Renginių kalendorius

HBH Juozo alaus bravoro tarptautinis moliūgų drožinėjimo festivalis

Politikų ūmų ir griežtą charakterį drožėjai perteikė ir jų veidams moliūguose.

Šeštadienį pramogų kompleksas „HBH Juozo bravoro" krepšinio aikštelė virto į moliūgų drožėjų fiestą – niūrūs, piktoki ir naivoki žymių politikų veidai po drožėjų miklių ir apskaičiuotų prisilietimų prie moliūgų krapštuku, peiliu ar skalpeliu virto į nesunkiai atpažįstamą Petrą Gražulį, Arūną Valinską, Gediminą Kirkilą, Viliją Blinkevičiūtę, Antaną Nedzinską ir kitas politikos scenos įžymybes.


Moliūgų drožinėjimo festivalio sumanytojas Andrius Petkus (jis, beje, yra išdrožęs ir ne vieną skulptūrą pramogų komplekso parke – aut.) sakė, kad festivalio idėją subrandino populiariame socialiniame tinklalapyje pasižiūrėjęs amerikiečių drožėjų darbus. „Amerikoje drožti iš moliūgų prieš Helovyną yra labai populiaru. Kai pamačiau iš moliūgų išdrožinėtus amerikiečių politikų veidus, pamaniau, kad panašią šventę galėtume suorganizuoti ir Lietuvoje. Rada (Rada Matulevičienė – komplekso savininkė) entuziastingai pritarė mano minčiai – taip ir gimė šventė", – sakė A. Petkus. Pasidėjęs buvusio premjero Gedimino Kirkilo nuotrauką, jis uoliai drožė jo veidą iš moliūgo. „Mane sudomino jis, nes buvo įdomu ne tik išdrožti politiko veidą, bet taip pat ir pypkę, ir ją pritaisyti prie veido. Pradžioje maniau, kad tai nebus lengva, bet pasirodė tai esą gan paprasta – truputį palenksiu Kirkilo galvą ir įkišiu pypkę, kad ji kyšotų atsirėmusi į staliuką", – dėstė A. Petkus.


Latvis Uldis Zarins iš politikų nuotraukų pluošto išsirinko Seimo nario, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Antano Syso nuotrauką. „Jo veidas – toks nepatenkintas, išraiškos nemalonios. Galėčiau spėti, kad jis vadovauja tokiai komisijai", – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė latvis. Jis teigė visada bandą prieš drožimą bandantis šį bei tą išsiaiškinti apie žmogų. „Fotografas fotografuodamas žmogų gali apie jį ir nieko nežinoti, o aš savo drožiniams – nesvarbu, medžio ar moliūgų – turiu suteikti dalelę sielos – pažinti žmogų", – sakė U. Zarins. Jis teigė, kad drožinėjimo technika labai daug nepriklauso nuo medžiagos. „Tik drožiant moliūgą reikia būti atsargesniam – baisoka „užkabinti" pernelyg giliai, kad peilis neišlystų į kiaurymę", – prisipažino svečias. Moliūgų drožimo šventėje dalyvavo 9 drožėjai.

Linas Jegelevičius
Laikraštis "Palangos Tiltas"